Mezi psy v Plzni a okolí se šíří virové choroby, mají průjem a kašel
Jaké příznaky u psa sledovat, proč virová onemocnění nepodceňovat a kdy raději zajít k veterináři? To v Hobby magazínu speciál vysvětluje MVDr. Miroslav Svatoš.
Jestliže svému tělu dodáme správné množství vitaminu D, předcházíme řadě onemocnění. O tom, že vitamin D se v nemalém množství nachází také v houbách, je Houbařské okénko.
Stříbrský rodák Stanislav Smolík si zamiloval loutky a to natolik, že je začal sám vyrábět z lipového dřeva. Ukazuje nám, jak taková loutka pod jeho rukama vzniká.
V Hobby magazínu speciál také zveme na několik akcí v regionu, např. na plzeňskou přednášku o domácím pěstování hub a na přednášku o pěstování ovoce ve vyšších polohách v Horšovském Týně.
Dále radíme, jak si předpěstovat bylinky a rajčata.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.