Michal Tučný by dneska slavil 74. narozeniny

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Michal Tučný

Astrologie říká, že zrozenci ve znamení Kozoroha jsou nenápadní a vážní a mají velkou dávku sebezapření. Je pro ně typická ambiciózní a cílevědomá povaha. Touží po uznání. Jsou spolehliví a odpovědní. Svou povahou jsou introverti a hloubky jejich duše zná jen pár blízkých přátel, před ostatními skrývají své zranitelné nitro pod pevnou slupkou.

Astrologie říká, že muž narozený ve znamení Kozoroha může působit až ostýchavě a bude spíš mlčenlivý. To ale nemění nic na tom, že uvnitř Kozoroha je velká síla a pevná vůle. Potřebuje čas, aby dosáhl svých cílů a otevřel své srdce. Podle horoskopu nebude Kozoroh vyhledávat společnost lidí. Prvořadá je pro něho jeho rodina.

Kdo ze známých osobností se v tomto znamení narodil? Například čeští herci Jiří Sovák a Tomáš Töpfer, král rokenrolu Elvis Presley nebo slavní herci Kevin Costner, Nicolas Cage, Anthony Hopkins, Gérard Depardieu nebo Mr. Bean Rowan Atkinson. Ve znamení Kozoroha se narodil i zpěvák Michal Tučný, který svůj boj se zákeřnou nemocí bohužel v roce 1995 prohrál.

V jeho osobě odešel nezapomenutelný král české country music, který dokázal proměnit prakticky každou píseň v evergreen. Své písně totiž zpíval srdcem. Puntičkář a kliďas, přesto stálý trémista s možná až přehnaným pocitem vlastní zodpovědnosti za druhé. Takový byl Michal Tučný, který se narodil 11. ledna.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio