Musher se jenom neveze, i když to tak vypadá

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Rudolf Chlad mladší při závodech psích spřežení

Bez velkého očekávání odjížděl před několika týdny Rudolf Chlad mladší z Božího Daru do Německa. Ve městě Bernau im Schwarzwald poblíž švýcarských hranic se konalo mistrovství světa v závodech psích spřežení. Nakonec skončil na druhém místě a stal se tak vicemistrem světa.

Přitom konkurence byla více než silná. Na startu stála více než stovka účastníků. Výsledek jej překvapit o to víc, že forma v letošní sezóně nebyla zrovna ideální. Přispělo k tomu i počasí, které mělo leckdy do zimy hodně daleko.

Ideální podmínky ale nepanovaly ani v Německu. Byl to podle Rudolfa Chlada mladšího jeden z nejnáročnějších závodů, které kdy absolvoval. Titul vicemistra světa je tak jeho dosavadním největším úspěchem.

Jak se dostal k mushingu? Která plemena psů používá? Jak vypadá takový trénink? Co musí správný musher umět? A jako rychlostí při závodech uhání krajinou?

Nejen na tyto otázky odpovídá Rudolf Chlad mladší. Celý rozhovor s moderátorem Radimem Jehlíkem si můžete poslechnout pod odkazem Přehrajte si celý příspěvek.