Na opravovaném Pattonově mostě v Plzni bude omezen provoz

11. srpen 2017
01075696.jpeg

Na mostě generála Pattona v Plzni bude od sobotního rána kvůli jeho generální opravě výrazněji omezena doprava. V opravovaném směru z centra města na sídliště Lochotín bude doprava po silnici první třídy na Karlovy Vary a Most a svedena pouze do jednoho jízdního pruhu, řekl ředitel plzeňské oblasti Ředitelství silnic a dálnic Zdeněk Kuťák. Od příštího pondělí bude navíc na mostě snížena maximální rychlost.

Na vozovce se bude v následujících dnech pohybovat zvýšený počet dělníků, strojů a materiálu. Kvůli zajištění bezpečnosti pracovníků i řidičů tak bude omezena maximální rychlosti na mostě na 30 kilometrů za hodinu a policie bude dodržování limitu kontrolovat měřením rychlosti.

ŘSD a město Plzeň jako investoři a stavební firma COLAS CZ podle Kuťáka apelují na řidiče, aby projížděli stavbou s maximální pozorností.

Oprava nejdelšího plzeňského mostu, která začala 10. dubna, potrvá asi dva roky. Jde o dva mosty vedle sebe, po nichž jezdí přes 50.000 aut denně. „Po celou opravu do konce roku 2018 budou vždy fungovat pro auta dva pruhy v obou směrech, ale zúžené," uvedl stavbyvedoucí Tomáš Vodička.

Provoz tramvají po jedné koleji řídí světelná signalizace i pracovníci dopravního podniku. Letos opraví Colas CZ kompletní mostní svršek včetně tramvajové trati, příští rok od března druhý most do centra. Do konce roku 2018 tam vznikne zúžený chodník a díky němu tři jízdní pruhy namísto dvou. Most z roku 1971, který leží na přetížené silnici, měří 227 metrů. Oprava přijde na 167 milionů Kč.

autor: ČTK