Nádobí čistily naše babičky popelem, kopřivami a kukuřicí

Jak už víte, za dob našich babiček nebyly k dostání téměř žádné chemické čisticí prostředky. I přesto vždycky našly způsob, jak udržet věci v domácnosti v čistotě.

Třeba nádobí čistily různě. Měděné cídily vodou z uvařeného hrachu. Cínové zase kaší z dřevěného popela a vody. Hliníkové udržovaly čisté díky tomu, že v něm vařily sušené švestky.

Skleněné nádoby a lahve čistily velice nezvykle. Vložily do nich hrst nasekaných kopřiv a hrst kukuřice, potom vše zalily trochou teplé vody a třepaly tak dlouho, až se všech nečistot zbavily. I když už tyto způsoby dnes nepoužíváme, musíte uznat, že byly velice nápadité.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko