Nedělní Noční linka: Poznámky z našich žákovských knížek

13. červen 2021

Dostávali jste do žákovské knížky od učitelů poznámky? Občas a nebo to bylo častěji? Co reakce rodičů,když jste takový zápis přinesli domů? Hrozila vám někdy dvojka z chování a nebo jste ji i dostali? Jak jste reagovali, když přinesli domů poznámku vaše ratolesti?

Pamatujete si na zápisy ve vašich žákovských knížkách, máte je ještě někde dokonce pro zajímavost schované,co je tam napsáno?

Poznámky v žákovské knížce-mnozí s nimi myslím máme zkušenosti, protože děti jsou zkrátka neklidné a hravé a sem tam nějaká ta lumpačina ve škole vždycky byla. Měli jste strach z rodičů? Mazali jste zápisy, podepisovali jste žákovskou za rodiče a vyváděli podobné kousky?

A nebo to šlo mimo vás, protože jste zkrátka byli vzorní jedničkáři a poznámka nepřipadala v úvahu. Také se ve vašich žákovských knížkách najdou zajímavé a úsměvné poznámky? Máte ještě schované žákovské knížky s poznámkami?

Najděte je a řekněte nám za co jste byli pokáráni a jestli pak následoval i doma pořádný výprask. Na vaše příběhy a vyprávění se těší moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?