Nejlepší dětští zpěváci lidových písní z Čech se utkali v zemském kole soutěže „Zpěváček 2019“

Zemské kolo soutěže Zpěváček 2019, 25. 5. 2019. Karlovy Vary, hotel Imperial
Zemské kolo soutěže Zpěváček 2019, 25. 5. 2019. Karlovy Vary, hotel Imperial

Koncem května proběhlo v Karlových Varech zemské kolo soutěže „Zpěváček 2019“, ve kterém se utkali nejlepší dětští zpěváci lidových písní z různých koutů Čech. Jejich pěvecké výkony byly obdivuhodné, poslechněte si nejlepší z nich!

Celkem 18 mladých zpěváků lidových písní soutěžilo 25. května v karlovarském hotelu Imperial o postup do celostátního kola soutěže „Zpěváček 2019“. Jednalo se o vítěze regionálních kol, kteří do zemského kola soutěže postoupili z 6 zúčastněných regionů – Plzeňska, Karlovarska, Horácka, Jižních Čech, severních Čech a středních Čech. Většinou se jednalo o členy dětských folklorních souborů, řada mladých zpěváků se ale hudbě a zpěvu věnuje i na základní umělecké škole.

Všechny mladé zpěváčky na zemském kole soutěže bravurně a pod vedením dirigenta Dalibora Bárty doprovázel Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje složený z mladých a talentovaných muzikantů, kteří  mají k lidové hudbě  také blízko.  Výkony jednotlivých zpěváčků hodnotila odborná porota a  pro postup do celostátního kola v Brně nakonec doporučila 10 zpěváčků.

Zlatý zpěváček ze Sezimova Ústí

Titul „Zlatý zpěváček“ si ze zemského kola soutěže odvezla Vendula Šmejkalová ze Sezimova Ústí, druhé místo obsadila Magdalena Jarolímková z Telče, třetí místo Viktorie Opatrná z Jihlavy. Do celostátního kola dále postoupili Ondřej Tolar ze Stříbra, Eliška Studničková a Sabina Pourová z Jablonce nad Nisou, Anežka Pincová z Mrákova, Pavlína Oláhová z Klášterce nad Ohří, Veronika Janatová z Prahy a Zdeněk Štengl ze Kdyně.  

Studio Českého rozhlasu Plzeň pro „Zpěváčky 2019“ otevřené!

Několik úspěšných zpěváčků bylo navíc pozváno do Českého rozhlasu Plzeň, kde si budou moci vyzkoušet práci v nahrávacím studiu a jejich soutěžní písnička se následně stane součástí archivu Českého rozhlasu.  Všichni zpěváčci si zaslouží velký obdiv za vystoupení, které na zemském kole předvedli. Poděkování patří nejen rodičům, učitelům a vedoucím, kteří mladé zpěváky na soutěž připravili, ale i členům karlovarského folklorního souboru Dyleň, kteří zemské kolo soutěže organizačně zajišťovali. Celostátní kolo soutěže proběhne 22. června v Brně.