Nemusíte číst dlouhý manuál. DAB+ rádio zapněte, samo se naladí

25. listopad 2021

Výhody poslechu digitálního rozhlasového přijímače DAB+ jsou nesporné. Stanice při poslechu nešumí, snadno se ladí i přepínají, poslouchat můžete velké množství stanic atd. Na přijímači naladíte i stávající analogové vysílání.

kvalitnějším digitálním DAB+ vysílání, o jeho výhodách i způsobu ladění jsme si povídali se třemi hosty. Ve vysílání byli Michal Žák, vedoucí provozu ČRo Plzeň, Pavel Straňák, specialista oddělení distribuce signálu ČRo a Roman Kropáček, provozní ředitel společnosti RTI.

Zodpověděli jste spoustu otázek: Je třeba k DAB+ radiu wi-fi? Jak je to s DAB+ v autorádiích? Přijdou posluchači ČRo o stanice, které přestanou s koncem roku 2021 vysílat na středních a dlouhých vlnách? Poslechněte si rozhovor s odborníky, vše se dozvíte.

autor: Michal Jančařík | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.