Nenechte si ujít: Plzeňská Jiskra i hosté z dalekého Nového Zélandu vystoupí v Českém rozhlasu Plzeň

29. listopad 2017
Soubor písní a tanců Jiskra

Jak se dříve slavily Vánoce na Plzeňsku? Jaké lidové písně dobu adventní doprovázely? A jak je tomu na druhé straně zeměkoule - na Novém Zélandu? Přijďte si vychutnat adventní pohodu netradičně - nejen s plzeňskými muzikanty, ale i s hosty až z dalekého Nového Zélandu, kteří k České republice mají možná blíž, než si myslíte...

Zveme vás na natáčení veřejné rozhlasové nahrávky pořadu „U muziky s Plzeňáky“ – ve čtvrtek 7. prosince od 17:00 hod. Natáčení proběhne ve velkém hudebním studiu Českého rozhlasu Plzeň a těšit se tentokrát můžete na adventní atmosféru i speciální hosty!

V pořadu vystoupí lidová muzika Souboru písní a tanců Jiskra z Plzně s programem složeným ze zimních a vánočních písní i koled převážně z Plzeňska. Jak se dříve slavily Vánoce na Plzeňsku a jak se na letošní adventní období připravují v Národopisném muzeu Plzeňska, o tom přijde popovídat jeho vedoucí Michal Chmelenský.

Whakaari Rotorua

Umění z Nového Zélandu - „Země dlouhého bílého oblaku“

A jedno velké překvapení pořadu: pozvání k natáčení přijala i vynikající maorská skupina Whakaari Rotorua z Nového Zélandu, která do Českého rozhlasu Plzeň zavítá v rámci svého velkého turné po České republice. Maorské tradiční umění - to zdaleka nejsou jen bojové tance HAKA, ale i překrásné melodie a zpěvy maorských žen i mužů, při kterých člověku až běhá mráz po zádech… A co vás možná překvapí? Vedoucí skupiny, Frank Tomas Grapl Junior, je vlastně „Maoravák“ – má totiž jak maorské, tak české kořeny.

„U muziky s Plzeňáky“ – adventní speciál si nenechte ujít 7. prosince od 17:00 hod v Českém rozhlasu Plzeň. Vstup je zdarma (do naplnění kapacity studia). Těšíme se na vás!