Nové plakáty v Plzni upozorňují na dopravní nehody s tragickými následky

5. září 2022 11:02, aktualizováno

V ulicích Plzně jsou nově k vidění plakáty s motivem lidí různého věku se zavřenýma očima a nápisem Všichni jsme chodci. Je to součást preventivní kampaně, která upozorňuje na tragické následky dopravních nehod s chodci v Plzeňském kraji.

V Plzeňském kraji přibývá dopravních nehod s chodci. V ulicích Plzně se tak se začátkem školního roku objevily plakáty s nápisem Všichni jsme chodci. Ty jsou součástí kampaně, která upozorňuje právě na dopravní nehody s tragickými následky.

Zejména vloni byly následky nehod s chodci tragické. Krajské ředitelství Policie ČR si stanovilo bezpečnost chodců jako jednu z hlavních priorit. Kampaň by měla upozornit chodce a řidiče, aby se chovali na silnicích ukázněně a ohleduplně. Cílem je připomenout, že právě chodci jsou v dopravě nejzranitelnější.

Policie zaznamenala loni 139 kolizí s chodci

Policejní statistiky zaznamenaly, že chodci v loni představovali více než třetinu všech obětí dopravních nehod v Plzeňském kraji. Celkem v kraji zemřelo na silnicích 10 chodců z toho polovina těchto tragických nehod se stala přímo v Plzni. Letos bylo od ledna do července zaznamenáno už přes 80 kolizí s chodci. To je oproti stejnému období v loňském roce nárůst o dvě desítky.

Kampaň vychází z toho, že chodci jsme všichni. A proto jsou na plakátech vyobrazeni lidé všech věkových kategorií od dětí po seniory. Plakáty kampaně jsou k vidění na zastávkách městské hromadné dopravy. Po Plzni také jezdí tramvaje s polepem kampaně. Letáky jsou pak na úřadech, ve školách, autoškolách a na institucích po celém kraji. Policie chce šířit osvětu i po internetu.

autoři: Veronika Krátká , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio