O návštěvy v Domově pro seniory v Domažlicích je od začátku týdne velký zájem. Pořád ale platí přísná hygienická pravidla

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Oslavit 90. narozeniny se svými dcerami mohla paní Anna v Domově pro seniory v Domažlicích. Umožnila jí to další vlna uvolňování opatření proti šíření koronaviru

Několik desítek příbuzných přišlo od začátku týdne navštívit klienty z Domova pro seniory v Domažlicích. Po více než dvou měsících to umožnila další výrazná vlna uvolňování opatření proti šíření koronaviru. Pacienti, jejich rodiny i zdravotníci musí sice stále dodržovat přísná hygienická pravidla.

U vstupu do Domova pro seniory v Domažlicích vítá příchozí návštěvy vedoucí sociálního úseku Michaela Wendlová. „Rodinné příslušníky jsme průběžně obtelefonovávali a domluvili si s nimi časy návštěv, protože každý klient má rozvětvenou rodinu, tak aby se všichni prostřídali a dostalo se na všechny,“ řekla pracovnice.

Kromě předem domluveného času musí návštěvy dodržovat i řadu hygienických opatření. Například musí si u vchodu vydesinfikovat ruce, navléct rukavice, na obličej si dát roušku a štít, personál jim změří teplotu. „Tam kde je to možné, se vždy snažíme jednoho z klientů vyvést na chodbu nebo do nějakého neutrálního prostředí, kde by nebyl ve styku s rodinou, která přichází k tomu druhému klientovi. Tam kde to možné není a jsou tam dva imobilní klienti neschopni pohybu, tak ve chvíli kdy návštěva odejde, proběhne dezinfekce prostor, kde rodina seděla a čeho se dotýkala. To znamená v okolí lůžka, nočního stolku, židle a podobně,“ vysvětlil vedoucí Domova pro seniory Jiří Kaas.

Každý klient má na návštěvu uvnitř budovy podle Jiřího Kaase vyhrazenou maximálně jednu hodinu. V případě, že rodinní příslušníci vezmou seniora ven, projít se kolem domova nebo si sednout do pergoly, tak tam čas omezený není. „Zatím máme zkušenost, že rodiny i klienti k tomu přistupují rozumně,“ uzavřel Jiří Kaas.