O poradnu pro pozůstalé je v době covidu zvýšený zájem

8. listopad 2021

Plzeňská zastávka nabízí pomoc pozůstalým, a to jak po úmrtí dospělých osob, tak dětí. Terapueti mají často vlastní zkušenost se ztrátou milovaného člověka.

Terapeutky Monika Jelínková a Kateřina Ratislavová pracují v organizaci Plzeňská zastávka. Tato nezisková organizace pomáhá pozůstalým po náhlé ztrátě blízké osoby. Naším telefonickým hostem byla také Soňa Škvareninová z Hospicu sv. Jiří v Chebu.

Kateřina Ratislavová se už 9 let věnuje problematice perinatální ztráty, tedy úmrtí miminka během těhotenství, při porodu nebo krátce po něm. Její úsilí bylo oceněno dobrovolnickou cenou Křesadlo.

Naši hosté s moderátorem Michalem Jančaříkem

"Plzeňská zastávka funguje na dobrovolnicke bázi už 10 let. V posledních letech se i v souvislosti s covidem zájem o naše služby zintenzivnuje. Nemáme žádné stabilní dotace a vážíme si každého, byť sebemenšího daru, který nám umožní pokračovat v naší práci, kterou dodnes bereme spíš jako poslání," říká psycholožka Monika Jelínková.

Jaká nejbližší vzpomínková setkání Plzeňská zastávka pořádá? Poslechněte si rozhovor, který připravil Michal Jančařík.

autor: Michal Jančařík | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.