O Velikonocích uvede Český rozhlas Plzeň dvě nové pohádky

1. duben 2021

Velikonoce, stejně jako svátky vánoční, provází už tradičně ve vysílání Českého rozhlasu Plzeň krásné pohádky. A stejně tomu bude i letos. Oba dva příběhy vám nabídneme v premiéře a věříme, že přispějí k vaší příjemné sváteční náladě. 

Čtěte také

Na Velký pátek se dle dávných pověstí otevírají skály a pukají kopce, aby šťastlivce obdarovaly zlatem a drahokamy, které se ukrývají v jejich podzemí. O pokladech vypráví i naše první pohádka, kterou uvedeme právě na Velký pátek. Na Luzném, Roklanu, Poledníku, Plesné a Špičáku před dávnými časy plápolaly za nocí strážní ohně. Mezi lidmi se vyprávělo, že tam čerti hlídají své poklady. Tři synové dřevaře z Modravy se rozhodli, že tajemství čertovských strážišť prozkoumají. Jestli chcete vědět, jak to s nimi dopadlo, nalaďte si v pátek 2. dubna v podvečer šumavskou pohádku Čertovská strážiště, kterou napsal Vilém Kudrlička. Přečte vám ji od 17:30 Josef Nechutný.

Čtěte také

Na Velikonoční pondělí jsme pro vás připravili pohádku o statečné Kateřině. Aby osvobodila zakletého prince, musí na dlouhé pouti světem prochodit sedmery železné střevíce. Pohádku českého básníka a spisovatele Jana Vladislava uslyšíte v podání herečky Zuzany Ščerbové. Pohádka se jmenuje O Kateřině a sedmi párech železných střevíců a začne v 18:04.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio