Opravdovou „peckou“ jsou podle pracovníků muzea nové výstavy v Plasích

5. červen 2020

Víte, kde najdete Národní technické muzeum? V Praze, říkáte? To máte jistě pravdu, ale nejen tam. Pod Národní technické muzeum spadá totiž také Muzeum architektury a stavitelství, jehož součástí je i Centrum stavitelského dědictví v Plasích na severním Plzeňsku. Během telefonického rozhovoru odpovídal na otázky ředitel Muzea architektury a stavitelství Národního technického muzea pan Martin Ebel.

„Již od minulého týdne jsme opět otevřeni a rozhodně jsme doposud nezaháleli. Měli jsme prostor na přípravu výstav, a mám pocit, že letošní dvě výstavy budou opravdu magnetem severního Plzeňska.“

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.