PET lahev naplněná pivem. To je jedna z možností, jak zabojovat se slimáky

24. červen 2022

Jak bojovat proti plísním, houbám, plžům, mlžům, sviluškám a spoustě dalších škůdců na našich zahradách radí plzeňský zahradník Přemysl Písař.

Na slimáky dobře zabírají staré známé modré granulky, dále kachny - indičtí běžci nebo třeba popel ze spáleného dřeva. Vyzkoušejte také seříznutou PET lahev. Zarovnejte ji s terénem a nalijte do ní pivo. Pro slimáky je to velmi lákavé a v lahvi se pravděpodobně utopí. Poslechněte si i další rady na boj se zahradními škůdci od Přemysla Písaře.

Jaké jsou výhody a nevýhody zahradních grilů na dřevěné uhlí, plyn, elektřinu a dřevěné peletky vysvětlí Martin Havlík, šéfkuchař Gourmet clubu Bezejmenná a učitel odborných předmětů Hotelové školy v Plzni na Borech.

S Tomášem Syslem z Institutu zdravého bydlení probereme správné větrání v parných dnech v bytech, ale i na chatách a chalupách. Ke snížení teploty ve vnitřních prostorách pomohou i žaluzie, závěsy a kvalitní izolace.

16. června začala sezóna dravců. Jak vypadá zarybnění v západních Čechách, kde se vyplatí zkusit štěstí při rybolovu, kde jsou i dvoumetroví sumci se dozvíte od Hynka Dorta, technika Územního svazu Českého rybářského svazu v Plzni.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio