Petr Walczysko

zvukový technik

Starám se o zvukovou výrobu, ozvučování přenosů a odbavování živého vysílání.

02282854.jpeg

Po zkušenostech v někdejším Radiu Collegium v Praze, dále v DK Inwest Plzeň a Divadle Čas, kde jsem pracoval jako zvukař, jsem v roce 1996 nastoupil do Českého rozhlasu Plzeň na místo technika na vysílacím pracovišti. Po zhruba 11 letech odbavování živého vysílání mi začátkem roku 2007 byla nabídnuta funkce tzv. denního technika. Mým posláním je zvuková výroba, ozvučování živých přenosů a pořadů ve studiu za účasti veřejnosti jakými jsou například "O soudek Chodovaru", "Aby řeč nestála..." a jiné.

Mou každodenní pracovní povinností je také technická údržba, archivace zvukových snímků, výměna pořadů s ostatními stanicemi Českého rozhlasu a v neposlední řadě technická podpora programové části Českého rozhlasu Plzeň. Je to pestré, technicky zaměřené zaměstnání a to je právě to, co mě zajímá na práci v seriozním sdělovacím prostředku, jakým je Český rozhlas Plzeň.

Mezi mé oblíbené záležitosti patří hudba, show business a vše kolem živé muziky, koncerty, festivaly. Dále mám rád dobrou společnost přátel, zábavu, dobré jídlo, pivo, víno. Vyznávám rekreaci v přírodě, cestování, kolo, vodáctví, všechna roční období.