Plzeň pořádala další Den pro les, veřejnost vysázela tisíce nových stromků
Několik tisíc stromků vysázeli lidé v Plzni nedaleko OC Rokycanská na dalším ročníku akce Den pro les.
V Plzni se opět konala akce Den pro les, kterou město organizuje pravidelně na jaře a na podzim. Lidé si mohli vyzkoušet sázení mladých lesních stromků. Tentokrát se sázelo v lese nedaleko obchodního centra Rokycanská, kde se musela část původních stromů pokácet kvůli napadení kůrovcem. Sázela se zde borovice lesní, a to nahusto, aby se moc nerozšiřovala a nevětvila, což není žádoucí vzhledem k tomu, že její dřevo se v budoucnu využije mimo jiné na stavební účely. „Sázíme 10 000 borovic po hektaru. Paseka, na které tentokrát pracujeme, má 39 arů a přijde sem 3 900 stromků,“ uvedl vedoucí městských lesů Milan Sekáč.
Sázení doprovázely aktivity pro děti, například poznávačka ptáků. Na akci se přihlásilo 140 zájemců všech věkových kategorií. „Některé skupiny jsme museli odmítat, kapacita je omezená, aby se lesníci mohli všem plně věnovat,“ prozradila Martina Kováříková z oddělení pro práci s veřejností, které akci pořádá.
Další sázení plánuje město Plzeň na příští jaro.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Český plukovník se stane generálem a zamíří do týmu šéfa jednoho z velitelství Severoatlantické aliance
-
Husajna týrali, pak se sám stal iráckým ‚řezníkem‘. Naštval Američany a plánoval útok v Praze
-
Spojení s Rumunskem jako ‚plán B‘, jak se dostat do EU? Extrémní řešení, ale ne nemožné, říká politolog
-
Po Adamu Bernauovi z Návštěvníků je v Brně pojmenovaný most. Stojí na místě seriálového domu