Plzeň přivítá unikátní festival bezpilotního létání DronFest

dron, drone, model dronu, bezpilotní letadlo, bezpilotní letoun

V Plzni se bude konat jedinečný festival bezpilotního létání DronFest. Již druhý ročník festivalu se uskuteční 2. a 3. června v areálu Depa 2015. Pro všechny návštěvníky je připravený pestrý a zajímavý program.

Plzeň loni dostala jako první město v České republice licenci na provozování dronů, podporuje jejich rozvoj, nové programy, technologie, buduje i vědecko-technický park Dronet zaměřený na bezpilotní létání a kybernetiku. Premiérový loňský ročník měl kladné ohlasy, přišlo přes 4000 lidí. "DronFest byl před nedávnem zařazen mezi největší akce svého druhu na světě, nejsme už tedy jedineční jen v rámci České republiky, ale nyní mohu říct, že Plzeň nabízí lidem show světového rozměru," řekl primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Páteční program bude zaměřený hlavně na školy, v sobotu na veřejnost. Podle Tomáše Cholinského, projektového manažera úseku Dronet ze Správy informačních technologií města Plzně, která za DronFestem stojí, si na své přijdou všechny věkové generace.

„Připravený bude veletrh dronů, na kterém představí své stroje nejvýznamnější společnosti podnikající v této oblasti, v programu nechybí ani přednášky na nejrůznější témata, například jak se stát pilotem, programování dronů nebo jak vybrat dobrý dron. Určitě nelze opomenout atraktivní letecké ukázky s drony a také exhibiční závody v FPV létání, kdy nejlepší piloti závodních dronů předvádějí leckdy až akrobatické kousky. Samozřejmě jsme mysleli i na nejmenší, pro děti je připraven zábavný doprovodný program,“ uvedl Cholinský.

Festival startuje po oba dny v 10 hodin, v pátek končí v 18 hodin, v sobotu v 16 hodin, vstupné je stejně jako v loňském roce zdarma.