Plzeňané mohou pomocí barevných špendlíků ohodnotit své město. Vznikla takzvaná Pocitová mapa

17. květen 2017
Zprávy , Zprávy

Obyvatelé Plzně můžou ovlivnit budoucnost města pomocí barevných špendlíků. Zapichovat je budou do takzvané pocitové mapy, kterou připravuje Útvar koncepce a rozvoje města Plzně. Ten chce tímto způsobem zjistit, co lidem ve městě vyhovuje a co je naopak trápí.

Pocitová mapa bude obyčejná papírová mapa města a Plzeňané do ní budou zapichovat barevné špendlíky podle barev, které patří k jednotlivým otázkám. Těch je pět: Kam rádi chodíte? Kam byste vzali návštěvu? Kde byste chtěli bydlet? Kde se cítíte nepříjemně? Které místo podle vás potřebuje změnu? Plzeňané následně vyberou otázku a k ní patřící špendlík, který zapíchnou do konkrétního místa na mapě.


Hodnotit se dá nejen fyzicky, ale i virtuálně
V případě, že se obyvatelé Plzně nedostanou na žádnou z vyjmenovaných akcí, mohou své názory vyjádřit až do 30. 6. i prostřednictvím on-line pocitové mapy.

Poprvé se pocitová mapa představí už v pátek 19. 5., a to od 17 hodin na zahájení Landscape festivalu na náměstí Republiky. Další možnosti k vyjádření názoru budou hned v sobotu 20. 5. na Bosch Fresh festivalu, 27. 5. v Zoologické a botanické zahradě města Plzně, kde se koná oslava Dne dětí. Plzeňané mohou hodnotit město pomocí špendlíků ještě 10. 6. na Historickém víkendu, na náměstí Republiky a 11. června v Luftově zahradě, v rámci Víkendu otevřených zahrad. Naposledy se s pocitovou mapou obyvatelé Plzně potkají 21. června na Festivalu sportu, za obchodním centrem Plaza.

Výsledky z průzkumů k Pocitové mapě Plzně poslouží při zpracování podrobnějších dokumentací ke konkrétním lokalitám ve městě. Tahle příprava je součástí zpracování jednoho z nejdůležitějších dokumentů města takzvaného strategického plánu. Jeho schválení je naplánováno na polovinu roku 2018.

autoři: kos , jik
Spustit audio