Plzeňský kraj se představí na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně

19. duben 2014

Plzeňský kraj se představí příští rok na EXPO 2015. Účast na Všeobecné světové výstavě, která bude v italském Miláně, schválila krajská rada.

Náměstek hejtmana Jiří Struček z ČSSD věří, že účast na prestižní akci regionu prospěje a přiláká do Plzeňského kraje nejen turisty.

„Plzeňský kraj se tam samozřejmě bude prezentovat svými plusy, jako je krásná příroda, historické pamětihodnosti a další věci,“ doplnil Struček.

„Díky tomu, že je to v roce 2015, tak je to ideální možnost, jak udělat Plzni, Evropskému hlavnímu městu kultury, reklamu. Bude to prezentace Plzeňského kraje a města Plzně a samozřejmě i podíl nákladů na této výstavě, půl milionu korun, se bude dělit na dvě poloviny,“ dodal náměstek hejtmana.

autor: lum
Spustit audio