Plzeňský pitaval: Jan Bavor ze Švamberka, řečený Bavůrek
Zlosyn Jan Bavor ze Švamberka, řečený Bavůrek, dělal poctivým obyvatelům plzeňským těžkou hlavu na přelomu 15. a 16. století. První příběh z Plzeňského pitavalu Jaroslava Schiebla a Aleše Česala.
Mordy a loupeže, při kterých běhá mráz po zádech, ale i pikantní nebo dokonce humorné kriminální historky ze staré Plzně a jejího okolí – to je Plzeňský pitaval, který na počátku minulého století sepsal novinář a vlastivědný pracovník Jaroslav Schiebl. Nové vydání Plzeňského pitavalu pak pro současného čtenáře upravil a na mnoha místech také doplnil spisovatel a záhadolog Aleš Česal. Jedná se o případy, které hýbaly plzeňskou veřejností před sto a více lety.
Četby, rozhlasové hry a pohádky – nově prodlužujeme dobu poslechu na dvojnásobek. Poslouchejte, co vás baví. Nabízíme dva měsíce na poslech i širší nabídku k výběru.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.