Plzeňští fotbalisté po gólech Kovaříka a Chorého porazili AS Řím a postupují do jarní části Evropské ligy

12. prosinec 2018 21:30

Plzeňští fotbalisté porazili na svém hřišti AS Řím 2:1, když se trefili Jan Kovařík a Tomáš Chorý. Díky výhře postupuje Viktorie do jarní části Evropské ligy. Se čtvrtým týmem skupiny G CSKA Moskva má sice shodně bodů, ale lepší skóre ze vzájemného zápasu.

Ze skupiny G postupují do osmifinále Ligy mistrů Real Madrid a AS Řím. O jejich postupu bylo jasno už před středečními zápasy.

Třetí Plzeň má shodně s CSKA Moskva sedm bodů, ale lepší skóre ze vzájemného zápasu, který v ruské metropoli vyhráli 2:1, takže si pohárovou Evropu zahraje i na jaře.

V prvním poločase sice měli víc na kopačkách míč hostující hráči včetně Patrika Schicka, který nastoupil v základu, ale nebezpečnější šance si vypracovali domácí. Z jedné takové mohl ve skluzu otevřít skóre Tomáš Chorý, což se nakonec nepovedlo.

I na začátku druhého poločasu platilo, že AS mělo více ze hry, ale do nebezpečných šancí se dostávali většinou domácí. Vedení mohl Plzni zařídit v 59. minutě Aleš Čermák, který však branku Marinteho přestřelil.

Jak se nepovedlo zakončit Chorému v první půli, tak to zvládl Jan Kovařík. Ten dostal přesný pas od svého jmenovce Kopice a sám před gólmanem nezaváhal.

Z vedení se domácí neradovali dlouho. Po šesti minutách Gengiz Ünder dostal přihrávku na hranici pokutového území a přízemní střelou překonal brankáře Hrušku.

Plzeň se však nevzdala a z rychlého útoku se dostala znovu do vedení. Patrik Hrošovský si našel Kovaříka, který se pokusil zakončit. Jeho pokus vyrazil Marinteho jen před sebe, kde byl připravený Chorý, který se štěstím míč dostal do sítě.

Za malou chvíli to mohlo být už o dvě branky. Milan Petržela se dostal sám s balónem do šestnáctky, kde si dokázal poradit s hostujícími obránci, ale jeho střela těsně minula branku. V nastaveném čase ještě po druhé žluté kartě byl vyloučen Luca Pellegrini.

Na Santiagu Bernabéu potřebovali fotbalisté moskevského klubu získat více bodů než plzeňská Viktoria, aby měli šanci na jarní část Evropské ligy. Za tím vykročili v prvních 45 minutách víc než dobře.

Jako první otevřel skóre ve španělské metropoli střelou z velkého vápna Fjodor Čalova, po které se Courtois zvládl jen natáhnout. Následně ještě navýšil vedení CSKA z dorážky Georgij Ščennikov.

I po příchodu z kabin byli stále nebezpečnější hosté, když Real nepouštěli takřka do žádných velkých šancí. Naopak CSKA ještě zvýšilo svůj náskok, když se trefil Arnór Sigurdsson. Ani vítězství 3:0 nad Realem ale nestačilo moskevským hráčům k postupu ze skupiny.