Počasí nic moc. Koupaliště letos nepraskají ve švech

3. srpen 2021 14:10, aktualizováno

Propad návštěvnosti až o 70 procent evidují někteří provozovatelé koupališť v Plzeňském kraji. Dílem za to podle nich můžou protiepidemická opatření, hlavně prokazování bezinfekčnosti návštěvníků, největší vliv ale má počasí.

Koupaliště Tlučná v den, kdy nebylo venku ani 20 stupňů

Koupaliště a bazény mohou nově využít svou kapacitu plně, namísto dosavadních 75 procent. Na návštěvnost koupališť má ale hlavní vliv počasí. Denně tam přichází v řádech desítek návštěvníků. Na koupališti v Tlučné není v dnešních dnech téměř nikdo.

V Rokycanech naopak návštěvníkům chladnější počasí nevadí. „Voda je senzační, jak fouká ten studený vítr, tak je to příjemné. Mám celý bazén pro sebe,“ řekla návštěvnice Jarmila. Pokladní u bazénu si krátí čas třeba zametáním listí a hrabáním trávy.

Koupaliště čekají velké ztráty

„Letošní návštěvnost je velmi malá a je to ohledně epidemické situace. Slunečných dnů nebylo tolik a samozřejmě to slunce nejvíce táhne,“ uvedl vedoucí Sportovního zařízení města Rokycany Jaroslav Moravec. Za celý loňský červenec navštívilo koupaliště přes 19 a půl tisíce návštěvníků. Letos je to zhruba třetina.

Koupaliště v Rokycanech

Pokles návštěvnosti zaznamenali i provozovatelé na Klatovsku. Na koupališti v areálu klatovských lázní hlídá za hezkého počasí návštěvníky klidně šest plavčíků. V těchto dnech postačí jeden. „Když je takto horší počasí, tak k nám přijdou návštěvníci, kteří si zaplavou pár svých bazénů a zase po hodině odjíždí, ale ve chvíli, kdy se udělá hezky, tak tady máme plno,“ doplnila plavčice Zuzana Klasnová.

Horkých dní však příliš nebylo a celková návštěvnost klatovských lázní je proti loňsku zhruba třetinová. Vloni v červenci koupaliště v Klatovech navštívilo zhruba 12 tisíc lidí, letos necelé 4 tisíce.

autoři: Jitka Englová , Jan Markup , mkl , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio