Podzim je nejlepší dobou pro omlazení zahrad, například ovocnými stromky

16. říjen 2022

Představujeme tzv. prostokořenné stromky. Jak je vybírat vybírat, jaké jsou jejich výhody na rozdíl od stromků v balu nebo kontejneru a jak je vysazovat radí plzeňský zahradník Přemysl Písař.

Máte velké přebytky ovoce? Už máte dostatek moštu, zavařenin a kompotů? Zkuste jeho přeměnu v ovocné pálenici na ovocnou pálenku. Od čestného prezidenta Unie destilatérů Václava Šitnera se navíc dozvíte, i jak pálenku správně skladovat a podávat.

Úniky tepla z našich domácností a navíc i počátky výskytu plísní odhalí nové termokamery. Představí je Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení. Poradí, i jak si vybírat firmy, které tato měření nabízí, s možným řešením nastalých problémů.

Voda je drahá. Se zazimováním velkých nadzemních a zapuštěných bazénů, včetně jejich technologie poradí Martin Zikula, technik z plzeňské firmy na Lochotíně, která bazény vyrábí a opravuje.

autor: Jiří Šobr | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová