Pohled na krásnou přírodu si užijete z rozhledny Milíře

29. září 2021

Milíře jsou částí obce Rozvadov v okrese Tachov. Na kopci Tomáška tady najdeme i rozhlednu z roku 2001, odkud se nám naskytne pohled do širého kraje.

Výhledy odtud jsou krásné

"Měli jsme na obci žádost od provozovatele telekomunikací a bývalý starosta si dal podmínku, že když už se tady něco takového bude stavět, bude to zároveň sloužit jako rozhledna,“ uvedl starosta Rozvadova Martin Ábel.

A co z této rozhledny uvidíme? „Především je okolo vidět CHKO Český les, částečně Slavkovský les, rozhledna Velký zvon u Domažlic, anebo státní hrad Přimda. Jedná se o rozhlednu čtvercového tvaru a jde o kovovou konstrukci. Stavba je třípatrová, přičemž pro turisty slouží první patro, které se nachází ve výšce 25 m nad zemí a vede sem 126 schodů,“ popsal starosta obce.

Lidé se sem mohou dostat jak autem, tak na kole nebo pěšky. „Všem vřele doporučuji návštěvu naší rozhledny v Milířích. Je to uprostřed přírody a myslím si, že turisté si tu atmosféru tady užijí,“ řekl Martin Ábel, kterému dal za pravdu cyklista z Horní Břízy: „Jezdíme sem rádi, jsou tady hezké rozhledny, jako jsou právě Milíře nebo nedaleký Havran. Líbí se nám tu a je tady málo lidí oproti jiným lokalitám, jako je například Šumava,“ podělil se cyklista o své dojmy přímo pod rozhlednou.

autor: Kateřina Dobrovolná | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio