Pondělní Noční linka: Herecký nebo pěvecký idol, kterému jste se chtěli podobat

11. září 2023

Vzpomenete si ještě na dobu, kdy jste si své idoly lepili do vašich skříněk? Kdo patřil mezi vaše oblíbence?

Proč jste měli v oblibě právě onoho či onu zpěvačku či herečku? Měli jste rádi  jeho (její) humor, líbil se vám například účes? Případně jste obdivovali jeho či její hlas?  Proč jste se chtěli podobat právě tomu či té? Co vše jste byli schopni pro svůj idol udělat? Kam jste za ním cestovali? To vše mě bude zajímat v dnešní Noční lince.

Téma nám napsala naše pravidelná posluchačka Noční linky. Věříme, že zavolá nebo napíše a přihlásí se, aby se s námi podělila o příběh k dnešnímu tématu. 

Zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.