Poslední Karlovy Vary porazily vedoucí Spartu, první výhru mají Pardubice

20. září 2015

Největší překvapení 4. kola hokejové extraligy se zrodilo v Karlových Varech. Poslední Západočeši v prvních třech kolech nebodovali, ale tentokrát si vyšlápli na pražskou Spartu, které nastříleli 6 gólů. První body získaly i Pardubice po vítězství nad Třincem.

Oceláři tak prohráli podruhé v řadě a v posledních dvou zápasech vstřelili pouze dva góly. V Pardubicích prohrávali v polovině utkání 0:3, na konci druhé třetiny sice snížil Kreps, ale poslední slovo měl ve třetí části pardubický Havlík.

Ve vítězném tažení pokračuje nováček z Chomutova. Piráti vyhráli ve Vítkovicích 3:0, když se podruhé v řadě dvěma góly prosadil Vondrka a dvě asistence si připsal Červenka. Brankář Kopřiva poprvé v sezoně udržel čisté konto.

Hokejisté Mountfieldu vyhráli v Liberci první třetinu 2:0, ale pak už stříleli pouze Bílí Tygři. Už ve druhé třetině otočili výsledek a ve třetí části po neproměněném nájezdu hostující Deje uklidnil domácí čtvrtým gólem Vampola.

První tříbodové vítězství slaví v Olomouci. Na výhře po nájezdech v Mladé Boleslavi navázali ‚Kohouti‘ triumfem nad Plzní. Vyrovnané utkání rozhodl necelých devět minut před koncem Mikuš.

Zlín prohrál s Mladou Boleslaví a vrátil se na poslední místo

Na poslední místo se vrátil Zlín. Ten nenavázal na poslední výhru z Třince a doma podlehl Mladé Boleslavi. Na začátku třetí třetiny přitom Veselý poslal domácí do vedení 2:1, ale Středočeši slepenými góly Bárty a Pacovského skóre otočili. Jejich výhru pečetil do prázdné branky při power play Zlína Látal.

V dobrých výkonech pokračuje brněnská Kometa. Tentokrát přivezla tři body z Litvínova. Rozhodující gól dal za vyrovnaného stavu v 58. minutě Burian a úřadující mistr už nestačil odpovědět.

Pražská Sparta přijela do Karlových Varů s plným počtem bodů, ale hned v 1. minutě dvakrát inkasovala. Do konce první třetiny však stihli hosté vyrovnat, ovšem ve druhé části čtyřikrát inkasovali a pak už pouze korigovali Glennem.

Hokejisté Karlových Varů si připsali první tři body v sezoně a hned po vítězství nad pražskou Spartou. Tomáš Harant (vlevo) brání Lukáše Klimka.

4. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Ševc (Řepík, Krenželok), 36. Krenželok (Vampola), 37. Lakatoš (Jonák, Výtisk), 55. Vampola (Birner) - 2. Pilař (Bednář, Frühauf), 18. Kukumberg (Dej). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Flegl, Frodl. Vyloučení: 7:10, navíc J. Kudrna a Pilař (oba Hradec Králové) oba 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4073.

HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Hovorka (Hřebejk), 20. Vondrka (Červenka, Dlapa), 45. Vondrka (Červenka). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 4622.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Kucharczyk (Jergl), 41. Laš (J. Knotek, Kafka), 52. T. Mikúš (Řípa, Vyrůbalík) - 12. Hossa, 41. J. Sýkora (Hossa, Jeřábek). Rozhodčí: Souček, Šír - Bryška, Lukš. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 3683.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 34. T. Sýkora (Matějíček), 45. Veselý (P. Holík) - 9. D. Výborný (Trončinský), 46. Bárta (D. Výborný, Žejdl), 47. Pacovský (Lenc, Trončinský), 60. M. Látal (Urban). Rozhodčí: R. Čech, Polák - Skopal, Polonyi. Vyloučení: 4:6, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4055.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Hanzl (Martynek), 39. Gula (Hanzl) - 10. Ostřížek (J. Hruška), 30. V. Němec (Ostřížek), 58. Burian. Rozhodčí: Hodek, Horák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:5, navíc Malec (Brno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5015.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Čáslava, 29. P. Sýkora (Rolinek, Tomášek), 33. Gregorc (Čáslava, Marcinko), 51. A. Havlík - 35. Kreps. Rozhodčí: Lacina, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:6, navíc Hrňa (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 7115.