Pozvánka na programy Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze

26. listopad 2006

Ve středu 29. listopadu v 18 hodin se ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze, v Maiselově ulici 15, uskuteční debata na téma "Židovské kulturní dědictví v České republice a podpora péče o židovské památky". Moderovat bude Petr Brod, diskutovat budou náměstek ministra kultury ing. Zdeněk Novák, dr. Eva Kosáková z Židovského muzea v Praze, Marta Malá - ředitelka Nadačního fondu obětem holocaustu, Ing. Soňa Dederová z Česko-německého fondu budoucnosti a specialistka na židovské památky Blanka Rozkošná.

O necelý týden později, v úterý 5. prosince, opět v 18 hodin, je možno v židovském Centru navštívit literární pásmo z textů pražského německého autora Johannese Urzidila při příležitosti 110. výročí jeho narození. Připravila a účinkuje Zdenka Procházková-Hartmann.

Konečně poslední dva pořady, na něž bychom chtěli nyní upozornit, se uskuteční ve středu 6. a ve čtvrtek 7. prosince, v obvyklou podvečerní dobu. Ten první bude patřit přednášce profesora Tomáše Radila, který pohovoří na téma "Mechanismy globálního antisemitismu". Následující čtvrteční přednáška vrchního zemského a pražského rabína Karola Efraima Sidona bude zasvěcena výkladu týdenní části Tóry čtené v synagogách.

autor: Leo Pavlát
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.