Při nákupu zábavní pyrotechniky buďte obezřetní

22. prosinec 2022

Blíží se konec roku a s ním i oslavy spojené se zábavní pyrotechnikou. Naším hostem je Ladislav Kincl, odborník ze společnosti zaměřené právě na ohňostroje a pyrotechniku.

V pořadu se dozvíte jakou pyrotechniku si bez omezení můžeme koupit v obchodě a jaké jsou zásady jejího používání. Řeč je ale i tom, jak se připravuje profesionální ohňostroj a jak moc je taková trakce nákladná.

Při nákupu pyrotechniky sledujte, jak je uskladněná a zda nemá porušený obal. Pyrotechnika se smí prodávat od 18 let, resp. 21 let. Poslechněte si podrobnější informace.

autor: Roman Stupka | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.