Přijďte k nám na Den otevřených dveří v Českém rozhlase Plzeň

3. září 2019

V sobotu 14. září otevíráme dveře Českého rozhlasu Plzeň na náměstí Míru 10. Zveme vás k prohlídce rozhlasového zákulisí, kde si můžete sami vyzkoušet, co obnášejí jednotlivé rozhlasové profese.

Přijmete-li naše pozvání, stanete se součástí živého vysílání a zažijete „rozhlas z druhé strany“. Na vlastní kůži si můžete vyzkoušet, jaká je práce moderátora, zprávaře, reportéra nebo zvukaře. Ukážeme vám, jak se namlouvá rozhlasová pohádka nebo nahrává písnička. Hostem ve vysílání bude slovenský herec Martin Huba.

Kromě aktivní prohlídky našich studií a vysílání budete mít možnost setkat se s moderátory a zprávaři. Nebude chybět ani podpisová akce nebo možnost udělat si na památku fotografii ve speciálním fotokoutku.

Pokud k nám v tento den zavítáte, můžete se také zúčastnit pořadu „Výživa v cajku aneb nezbaštěte nesmysly“, zažít v akci dirigenta Plzeňské filharmonie Chuheie Iwasakiho, navštívit muzikálová vystoupení Divadla J. K. Tyla nebo veřejnou zkoušku ženského pěveckého sboru Carmina Přeštice.

V hale rozhlasové budovy se setkáte s házenkáři Talentu Plzeň a hokejisty HC Škoda Plzeň. Rozhlasový básník Roman Stupka vám rád podepíše svou knihu básniček.

V Rozhlasovém muzeu budou poprvé k vidění rozhlasové kroniky, i s jejich rozsáhlou fotodokumentací. Prohlédnout si tam můžete vývoj studiové, přenosové a reportážní techniky. Předvedeme vám dřívější analogovou práci a mechanický střih, který můžete srovnat se současnou digitální technologií výroby pořadů. Ukážeme vám také vzácný magnetofon na kliku nebo dřívější přenosové sestavy.

Milovníci aut najdou u budovy rozhlasu závodní automobil Jaguár F-Type Cabrio od Kartareny Plzeň, který bude připraven na výherní jízdy naší rozhlasové soutěže.

Pro děti bude připraven skákací hrad, natáčení dětské ankety Ahoj rádio, rukodělné dílničky a omalovánky.

První čtyři stovky návštěvníků obdarujeme rozhlasovými sušenkami, které s láskou napekly naše kolegyně. O hudební doprovod se postará dětská skupina „Na skok“.

Občerstvení bude zajištěno před budovou rozhlasu i v rozhlasové jídelně.

Přijďte k nám, těšíme se na Vás!

Časový program Dne otevřených dveří Českého rozhlasu Plzeň

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.