Přijďte se za námi podívat a zjistit, jak se dělá rádio. Zveme vás na Den otevřených dveří

Zveme vás na Den otevřených dveří Českého rozhlasu Plzeň

Jako tradiční součást plzeňských Slavností svobody pořádáme v sobotu 6. května 2017 Den otevřených dveří.

Na co se letos můžete těšit?

Kromě standardních a oblíbených prohlídek rozhlasového zákulisí a našeho muzea máme pro návštěvníky připravenu pestrou skladbu hostů z řad našich spolupracovníků i známých osobností. Tím hlavním bude herec Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka, který bude nejprve hovořit v živém vysílání a poté bude mít v naší rozhlasové hale od 12 hodin autogramiádu. Setkat se zde bude možné ovšem i s dietní sestrou Jaroslavou Kreutzbergovou, kuchařkou Mirkou Kuntzmannovou, výživovou poradkyní Dagmar Chmelířovou, rozhlasovým historikem Gabrielem Gösslem, spisovatelem Bohuslavem Balcarem a dalšími.

Připraveno bude i překvapení

Jedno by mělo čekat návštěvníky už venku před budovou rozhlasu. Kdo zná náš pořad Zdraví „v cajku“, potěší jej stánek s doktorem Miroslavem Šutou a naším moderátorem Vladimírem Šťovíčkem, kteří tento pořad připravují. Nejen že budou ochotně odpovídat na otázky spojené se zdravím, ale díky speciálnímu přístroji změří zájemcům obsah těžkých kovů a případnou zdravotní závadnost přineseného nádobí.


Po rozhlasové budově a nahrávacích studiích je průchod zcela volný, ale na prohlídku Rozhlasového muzea i vysílacího pracoviště doporučuji všem návštěvníkům vyzvednout si včas v rozhlasové recepci časové vstupenky, aby se vyhnuli dlouhému čekání, připomíná manažer marketingu Českého rozhlasu Plzeň Pavel Bouda.

Druhé překvapení chystáme do našeho činoherního studia, kde herci DJKT Plzeň pod vedením Lumíra Olšovského budou představovat v krátkých ukázkách svou novou divadelní hru West Side Story. V jiném prostoru najdou návštěvníci zase tvůrčí dílnu naší spolupracovnice Lenky Kohoutové nebo taneční vystoupení v dobových kostýmech amerických vojáků.


Nezapomněli jsme ani na malé návštěvníky

Ti se mohou letos poprvé zapojit do natáčení dětského pořadu Ahoj rádio, kde pravidelně odpovídají děti ideálně ve věku mezi 5 až 8 roky. Od 13 hodin se jim bude věnovat autor pořadu moderátor Stanislav Jurík. Venku pak najdou skákací hrad, balónky a občerstvení.

Den otevřených dveří je tady!

Dveře našim posluchačům i široké veřejnosti se otevřou v sobotu 6. května v době od 10 do 17 hodin v budově Českého rozhlasu Plzeň na náměstí Míru. A na závěr bych ještě dodal, že po rozhlasové budově a nahrávacích studiích je průchod zcela volný, ale na prohlídku Rozhlasového muzea i vysílacího pracoviště doporučuji všem návštěvníkům vyzvednout si včas v rozhlasové recepci časové vstupenky, aby se vyhnuli dlouhému čekání.

I letos budou mít příchozí možnost odpočinku a občerstvení za příznivou cenu v prostorách rozhlasové jídelny i venku před hlavním vchodem.

Tak přijďte, těšíme se na vás!

Den otevřených dveří Českého rozhlasu Plzeň