Přijďte si nás pohladit!

Beran

Nové vzácné druhy ovcí, koz, jelenů a kamzíků získala v těchto dnech zoologická zahrada v Plzni z berlínské zoo Tierpark. Ohradu u velbloudů doplní například pět vzácných ovcí mongolských, které má plzeňská zoo zřejmě jako jediná v zemi. Zahrada chová již šest vzácnějších plemen domácí ovce.

Zejména děti se mohou těšit na dvě ovce a beránka ovce domácí skudde, která pochází z východního Pruska. Zvířata jsou umístěna ve výběhu takzvané hladicí zoo, kam za nimi lidé mohou přes žebřík na plotě přelézt a dotknout se jich. "Ovce skudde patří mezi plemena málo chovaná mimo svůj region a je nutné je v řízených chovech zachraňovat před vymizením," řekl nám tiskový mluvčí plzeňské ZOO Martin Vobruba. Také ovce skudde jsou v republice pravděpodobně jen v Plzni.

Beran

Kromě ovcí dovezli plzeňští chovatelé z Berlína dva páry jelenů timorských a v Čechách pouze zřídka chované kozy kamerunské. Nové nájemníky dostali do své voliéry i supi, k nimž se nastěhovali tři vzácní středoasijští kamzíci goralové tmaví. Poddruh goralů pocházejících ze střední Číny, které zoo získala, chovají pouze čtyři zahrady na světě.