Přírodní koupaliště v Plzeňském kraji nabízí kvalitní vodu

22. červenec 2016
Zprávy , Zprávy
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Plavání

Všechna sledovaná přírodní koupaliště mohou zatím hygienici doporučit. Jedinou výjimkou je rybník Valcha na Klatovsku. Tam se už od začátku letních prázdnin nachází velké množství toxických sinic a kvalita vody je na čtvrtém stupni z pětibodové škály.

Ostatní koupaliště, která v Plzeňském kraji hygienici sledují, mají podle dostupných výsledků vodu vhodnou ke koupání. Vyplývá to z informací Krajské hygienické správy. Mírně zhoršená jakost vody, která by ale neměla způsobit zdravotní problémy, je na koupacím jezírku ve Škodalandu v Českém údolí v Plzni. Voda zde má nižší průhlednost. Oproti začátku prázdnin se zlepšila kvalita koupání na hrázi přehrady Hracholusky. Podle vodohospodářů z Povodí Vltavy je průhledná do více než třímetrové hloubky. Naopak jen asi čtyřiceticentimetrovou průhlednost má přehrada České údolí u Plzně.

Bez problémů se lidé mohou vykoupat v plzeňské bolevecké soustavě rybníků, přestože se na Boleveckém rybníku rozrůstá vodní vegetace.

Nejlepší kvalitu vody mají například koupací biotopy v Dobřanech a v Blovicích, rybník Babylon na Domažlicku, koupaliště v Kdyni, Konstantinových Lázních, Tachově, Plané či v Rokycanech.

Spustit audio