Radnice Doubravky plánuje upravit vyšlapané cestičky, s hledáním pomáhají sami obyvatelé

30. březen 2023 14:43, aktualizováno

Radnice čtvrtého plzeňskébo obvodu hledá oblíbené vyšlapané cestičky, kterými si lidé často krátí cestu. Obyvatelé mohou na taková místa upozornit do konce března a obvod pak postupně u vybraných pěšin vylepší povrch a stanou se cestami oficiálními.

Projekt s názvem „Kudy? Tudy!“ radnice spustila 1. března a nyní má od občanů zhruba 40 návrhů na zvelebení konkrétních cestiček. Většina se nachází ve městě nebo blízkém okolí, jde hlavně o pěšiny za bytovými domy. „Konkrétní věc, která je ve hře, je třeba přístup z Rokycanské ulice do Špitálského lesa,“ prozradil místostarosta Doubravky Jan Kakeš.

Po sběru dat bude následovat vyhodnocení podnětů komisemi rozvoje a životního prostředí. Na samotnou úpravu míst se pak uvolní milion korun. Co se týče způsobu vytvoření oficiálních cest, rozhodovat bude okolí konkrétních míst, navázání ostatních chodníků a podobně. Použije se nicméně hlavně dlažba a její zatravňovací varianta nebo mlat.

Lidé mohou ještě do konce března své nápady zaslat prostřednictvím webové aplikace. Zde jednoduše označí konkrétní místo na mapě. I poté budou ale stále mít možnost se vyjádřit, a to buď mailem nebo dopisem. K textu stačí přiložit fotku nebo uvést adresu místa.

autor: Jakub Kabourek | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio