Ředitel Divadla J.K.Tyla: Diváci, milujeme vás! Choďte do divadla, bez vás to nemá smysl

9. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ředitel Divadla J. K. Tyla v Plzni Martin Otava

26. května se divákům v Plzni po mnoha měsících otevřelo Divadlo J. K. Tyla. Jeho ředitel Martin Otava se prý na diváky v hledišti chodí dívat, aby se přesvědčil, že nejsou namalovaní, ale skuteční.

"Herci neměli dva roky prázdnin. Pracovali jsme. Udržovali jsme starý program, studovali jsme nové věci a hráli jsme udržovací představení. Kostýmy, světla, to herec potřebuje. Herci jsou jako koně, potřebují derby," popsal Martin Otava uplynulé měsíce v plzeňském divadle.

Muzikály jsou vyprodané, ale jinak jsou představení volná, i přesto, že se může obsadit jen 50 % míst. "Diváci opravdu chodí málo. Možná se bojí respirátorů, testů. Snažíme se to zjistit," dodal ředitel plzeňského divadla.

Na září se chystá 11 oficiálních premiér představení, která měla premiéry jen na streamu anebo byla jen tzv. poprvé uvedena před diváky. Skutečné premiéry si divadlo nechává na začátek nové sezóny.

Jaké podmínky musíte splnit, abyste si mohli užít některé z divadelních představení? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Veronika Albrechtová , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?