Rektor ZČU Miroslav Holeček: Dívat se na prázdnou univerzitu je smutné

8. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Holeček, rektor Západočeské univerzity v Plzni

Začátek letního semestru byl problematický. ZČU začíná o týden dřív než řada jiných vysokých škol. Studenti nastoupili, zamluvili a zaplatili pronájmy a koleje a ten den odpoledne se ZČU dověděla, že musí zavřít. Studenti 1. ročníků ani neměli šanci univerzitu poznat.

Jaké obory se distančně učí velmi špatně? A jak se docent Holeček dostal z Frýdku-Místku skoro na druhý konec republiky? I to se dozvíte z našeho rozhovoru.

Doc.Miroslav Holeček(vlevo) a moderátor Michal Jančařík

Doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Doktorát získal na Západočeské univerzitě v oboru mechanika a ve stejném oboru se zde také habilitoval. Začínal ve Výzkumném ústavu Škoda Plzeň, v roce 1996 přešel na Západočeskou univerzitu v Plzni. Od roku 2007 stál v čele vysokoškolského ústavu Nové technologie – výzkumné centrum. Od března 2015 je rektorem Západočeské univerzity. I ve funkci rektora stále vyučuje, a to předměty jsou zaměřené na termomechaniku.

autoři: Michal Jančařík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio