Rok 1968: Zvítězili Marta Kubišová a Karel Gott

18. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marta Kubišová a Karel Gott v roce 1968

Marta Kubišová se stala Zlatou slavicí podruhé, na první místo se vrátil Karel Gott. Hitem roku se stala píseň Lady Carneval.

V roce 1968 mělo Česko 9 877 632 obyvatel. Největší událostí toho roku u nás bylo bezesporu Pražské jaro a následná srpnová invaze vojsk Varšavské smlouvy.

Ročník narození 1968 mají v rodných listech: sportovci Petr Korda, Štěpánka Hilgertová i Pavel Kuka, herci Jakub Špalek, Michal Dlouhý, Michaela Kuklová, Tereza Brodská, Lucie Zedníčková a Tomáš Holý a také ti, kteří v budoucnosti zasáhnou do výsledků ankety popularity - Daniel Landa, Daniel Hůlka, Pavel Horňák, Michal Penk nebo Kateřina Brožová.

Na Slavičí trůn se vrátil Karel Gott. Je to jeho už páté zlato v historii ankety a je hodně cenné.

Marta Kubišová získala rekordní počet hlasů v dosavadní historii Zlatého slavíka a rekord v počtu bodů v historii kategorie žen! Stala se podruhé v historii Zlatou Slavicí. Naposledy se hlasuje pro hity a vítězí píseň Lady Carneval.

autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...