Rokycanské koupaliště slaví 90. výročí

9. červenec 2024 11:05

Víte, kde se nachází největší koupaliště v Plzeňském kraji? S vodní plochou přes 13 tisíc metrů čtvrtečních je to přírodní koupaliště v Rokycanech. Areál z roku 1934 letos slaví 90 let.

Přesně před devadesáti lety, v roce 1934, otevřelo své brány přírodní koupaliště v Rokycanech. Lákalo na čistou vodu, svěží vzduch a blízkost lesa. Už v době vzniku bylo vybaveno restaurací, bufetem, nacházela se zde sportoviště, objekt disponoval převlékacími kabinkami. „Restaurace byla chloubou koupaliště. Měla patro, vyhlídkové terasy, lidé sem chodili i tancovat. Na začátku 80. let byla bohužel zbourána a na jejím místě se postavil dřevěný kiosek,“ popisuje vedoucí provozu rokycanského bazénu a koupaliště Zdeněk Frána.

Kvůli osvěžení v horkých dnech a zábavě lidé rokycanské koupaliště s kapacitou 2 500 osob vyhledávají i dnes a užívají si širokou nabídku atrakcí a služeb. Své jubileum mělo koupaliště oslavit v pátek 28. června. Přišly ale přívalové deště a celý areál zaplavily bahnem. Dva dny bylo koupaliště uzavřeno, teď už je ale opět v provozu a k dispozici bude milovníkům vodních radovánek celé léto.

autoři: Anna Matuštíková , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio