Sean Connery chce natočit dokument o povodních.

16. srpen 2002

Herec Sean Connery přišel s iniciativou, jak pomoci Česku po záplavách. Štábu České televize řekl: "Natočte dokument, namluvím k němu osobně komentář a videokazetu rozešlu všem světovým televizím - jako výzvu světu, aby přišel na pomoc." S podrobnějšími informacemi přišel do studia TOVO.

Herec v těchto dnech natáží v Praze-Letňanech, právě tam se včera sešel se zástupci hlavního města, kterým sdělil, že vysoce oceňuje práci záchranářů, hasičů, vojáků a statečnost všech zdejších lidí. "Vydržte," popřál všem. Viditelně dojatý herec přiznal, jak si Prahu během pobytu zamiloval a jak osobně nese neštěstí, které ji postihlo. Popsal i své zážitky při evakuaci z hotelu na břehu Vltavy.

Connery také navrhl další způsoby, jak organizovat pomoc ze zahraničí, podle jeho názoru by magistrát mohl například založit konto a říci, co je právě nejvíce zapotřebí. Connery ale stále zdůrazňuje: "Ten dokument udělejte co nejrychleji."

Herec hraje hlavního hrdinu v komiksovém velkofilmu Klub neobyčejných gentlemanů, který v tuzemsku natáčí už od června. Nejprve se práce musely přerušit kvůli Conneryho onemocnění, nyní si krátkou přestávku v natáčení vynutily povodně.

Spustit audio

Více z pořadu