Sira Eltona Johna živí muzika už skoro 60 let

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Elton John

Elton John je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. Od svých 16 let si vydělával hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách.

Jedním z typických trendů sedmdesátých let byl tzv. glam rock, který svým zvukem navazoval na rock´n´roll padesátých let. Muzikanti s glam rockem spojovaní se oblékali do blýskavých kostýmů s flitry a různobarevnými pruhy, vlasy si česali do bizarních kohoutů a i jinak se snažili vypadat tak, že na jejich podobu člověk jen tak nezapomněl. Ale co naplat, ve své době se stali velkými módními hvězdami a z některých z nich postupem času dokonce stálice hudebního nebe.

Jedním z těch, co mají už nejméně čtvrt století pevné místo v historii moderní hudby, je nejslavnější věčný teenager Elton John, dnes sedmý nejbohatší evropský hudebník. Když v první polovině 70. let hudební svět stále doufal v obnovení Beatles, mnozí odborníci byli toho názoru, že největším konkurentem by byl pro ně právě Elton John. Ale čas rockových mesiášů jako byli Beatles, Elvis nebo Bob Dylan právě v 70. letech odezníval, a tak uspokojivou odpověď nelze dát. Díky svým nápaditým a melodickým písničkám se stal uznávaným a obdivovaným muzikantem mezi fanoušky nejrůznějších žánrů.

autor: Zdeněk Raboch | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio