Škatulkování mě štve. Hudba se buď líbí nebo nelíbí, říká šéf Festivalu na ulici

5. srpen 2021

Lukáš Krasný je lídr kapely Semtex a také ředitel agentury Nashledanou, která zajišťuje plzeňský Festival na ulici. Ten nabídne rock, bigbít, jazz, funky, folk, country, ale i dechovku a zahrají také plzeňští filharmonici.

Letošní už 28. ročník Festivalu na ulici se uskuteční v Plzni na čtyřech scénách od 20. do 28. srpna.

"Hrát bude 130 z velké části západočeských kapel. Je to jedno ze základních poslání festivalu, totiž dávat šanci začínajícím skupinám se ukázat," říká Lukáš Krásný. Festival je skutečně multižánrový, takže například jedno odpoledne je věnováno milovníkům dechovky a lidové písničky. 26. července vystoupí U Branky Jiří Pospíšil s harmonikou a také Kapela pětatřicátého plzeňského pěšího pluku FOLIGNO.

"Osobně se těším na koncert Plzeňské filharmonie na náměstí 22. srpna. Budou se hrát filmové melodie a diváci zažijí jedno skutečně velké překvapení," doplňuje Lukáš Krásný. Každý den začne pohádkou pro děti U Branky. "Končit se bude po 22. hodině v Anděl café, kde se budou scházet muzikanti ze všech scén a může dojít k jedinečným jamováním," dodává.

autor: Michal Jančařík | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.