Spolek Dárce života spustil sérii výstav krevních obrazů

13. leden 2026

V logu mají čtyřlístek, protože přináší štěstí. S Miroslavem Morávkem si povídáme o projektu Dárce života. A snažíme se tím pomoct navýšení počtu dobrovolných dárců krve.

Logo spolku

Spolek Dárce života chce změnit pohled veřejnosti na dárce a ukázat je jako skutečné hrdiny. Oni totiž zcela dobrovolně, bez jakéhokoliv nároku na odměnu dávají druhým část sama sebe – svou krev. Něco, co ani současná pokročilá věda nedokáže vytvořit uměle. Cílem spolku je zvýšit počet dobrovolných dárců krve a počet odběrů.

Výstava Krevních obrazů

Historicky první Výstava Krevních obrazů proběhne ve dnech 13. - 30. 1. 2026 v mázhauzu plzeňské radnice. Vystavují studenti a žáci škol: Zámeček - Střední uměleckoprůmyslová škola a Základní umělecká škola Zámeček, Dobromysl - Waldorfská základní škola a střední škola Dobromysl, ZUŠ Terezie Brzkové - Základní umělecká škola, Plzeň, Terezie Brzkové 33.

Jak stará je myšlenka vystavovat krevní obrazy? A o jaké obrazy vlastně jde? Co přesně znamená červený čtyřlístek v logu spolku? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.