Staré telefonní seznamy mohou být užitečné. Třeba na kouzelné svícny

23. prosinec 2021

Znít to divně, že? Ale je to tak, paní Miroslava Mollerová ze Záchlumí na Tachovsku nasbírala několik telefonních seznamů, které by stejně nakonec skončily v kotli. Teď ale plní krásné poslání, stránky ze seznamu se proměnily ve vánoční dekorace.

Miroslava Mollerová

Vánoční svícny, které paní Mollerová vyrábí, jsou převážně z papíru. Vytrhané stránky ze seznamu se zpracují do dlouhých ruliček, přetřou a pak se z nich dá plést podobným způsobem, jako se pletou z proutí košíčky. Fantazii se meze nekladou, papír můžete nastříkat jakoukoliv barvou a dotvořit jakoukoliv domácí i kupovanou dekorací.

Každý svícen musí mít pevnou základnu - něco jako nožičky, aby se nepřevrátil. Nožičky můžete dělat mnoha způsoby, ale Miroslava Mollerová si plete jakási kolečka, která trochu připomínají šneka. Na ta pak připevní upletený papírový válec. Tavnou pistolí na něj nalepí další komponenty, jako jsou třeba větvičky, ozdoby, mašle a do toho všeho pak zapíchne a upevní bodce na svíčky.

Je dobré myslet na to, že by mohl svícen od svíček chytit, když je z papíru. Proto dejte pozor, jak vše připevňujete, raději si z okolí svíček odstraňte hořlavé materiály. Závěrem vše dolaďte dle vaší fantazie, například stuhami.

Spustit audio