Status UNESCO není navěky. Budeme se muset snažit, shodují se zástupci lázeňského trojúhelníku

27. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zleva: Martin Kalina, Andrea Pfeffer Ferklová, Jan Kuchař

Západočeský lázeňský trojúhelník je od víkendu na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zápis na seznam světového dědictví je nejvyšším mezinárodním uznáním pro světové kulturní a přírodní památky.

Západočeské lázně jsou součástí světového dědictví UNESCO. Karlovy Vary, Františkovy a Mariánské Lázně proměnily společnou nominaci s dalšími osmi evropskými městy. Unikátní soubor lázeňských měst uspěl i díky téměř desetileté intenzivní přípravě.

Čtěte také

Součástí UNESCO se staly nejen díky léčivým pramenům a lázeňským procedurám, ale i díky jedinečné architektuře a společné historii.

Kromě prestiže, kterou zápis do UNESCO znamená a která do měst přivede nové turisty, představuje pro města i konkrétní závazky.

Co je teď čeká a jak vstup na seznam světového dědictví oslaví? Nejen o tom si Radim Jehlík povídal s karlovarskou primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou a starosty Mariánských i Františkových Lázní Martinem Kalinou a Janem Kuchařem.

autoři: Andrea Vajnar , Radim Jehlík , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio