Stovky stepařů opět zaplní ulice města Plzně

9. květen 2023

9. ročník Plzeňského festivalu stepu je tady. Jeho organizátorka Kamila Borovská přišla do studia společně s osmiletou účastnicí Mistrovství ČR Adélou Spinerovou. Představili jsme si step jako uměleckou disciplínu i  samotný festival.

Adélka Spinerová a Kamila Borovská

„Hned v úvodu Plzeňského festivalu stepu zveme diváky na flash mob na náměstí Republiky. Více než stovka účastníků všech věkových kategorií tentokrát představí stepařský chorus Shim Sham, který je hymnou stepařů po celém světě. Pochází z roku 1927 a jeho autory jsou Leonard Reed a Willie Bryant,“ zve na zahájení Kamila Borovská lektorka a choreografka plzeňského Step by step studia, které Plzeňský festival stepu organizuje. Flash mob proběhne ve čtvrtek 11. května od 17 hodin.

Velmi zajímavou novinkou, která se s velkým úspěchem na festivalu poprvé představila v loňském roce, je večer improvizace TAP JAM. Uskuteční se v pátek 12. května v kavárně DEPO2015 od 20 hodin. TAP JAM je sólová improvizace na hudbu v podání špičkových českých i zahraničních stepařů. Na rozdíl od všech ostatních vystoupení nejsou choreografie předem připravené. „TAP JAM je skvělý zážitek s úžasnou atmosférou. Diváci uvidí stepovat všechny naše zahraniční hosty i zástupce českých studií,“ upřesnila Kamila Borovská. Vstup na TAP JAM je zdarma.

V sobotu 13. května od 10:30 budou na pódiu U Branky pod širým nebem k vidění vystoupení stepařských studií. Diváci se kromě domácího Step by step studia mohou těšit například na irský step v podání taneční skupiny Inis z Plzně, KMtapdance studio z Plzně, Taneční studio Andrea z Prahy, Fidgety Feet z Hradce Králové nebo hosta z Německa, stepařské studio Kiry von Kayser.

Odpoledne si zájemci mohou vyzkoušet step v rámci workshopu pro veřejnost. Začátek je v 15:30 ve Studiu DEPO2015, workshop povede vynikající pedagog a choreograf Igor Bezdieniezhnykh a na místě bude možné si zapůjčit stepařské boty. Vstup je zdarma.

Vrcholem programu bude v sobotu od 19 hodin Stepařská show, při které se plzeňští stepaři potkají na pódiu Měšťanské besedy s hvězdami mezinárodní scény i kolegy z dalších českých studií. Ze zahraničních hvězd se představí Guillem Alonso a Roser Font (Španělsko), Avalon Rathgeb (Anglie), Igor Bezdieniezhnykh (Ukrajina) nebo Kira von Kayser (Německo). Stepařská show začíná v 19 hodin a večerem diváky provedou herec Petr Borovský a herečka Kristýna Leichtová. Na klavír bude hrát Jan Braun a hostem je člen muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla Pavel Režný, který vystoupí s písní Ježíše ze slavného muzikálu.

autoři: Stanislav Jurík , iko
Spustit audio