Studie ukázaly, že ve špatně řešeném prostoru se cítíme mnohem hůř než v udržovaném prostředí

4. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Architekti Petr Klíma(vlevo) a Marek Sivák

Úprava Americké třídy na pěší zónu, přestavba Rondelu na Karlovarské třídě nebo prostor Americká - Sirkova u Hlavního nádraží v Plzni. Nejen to jsou témata, ke kterým se v pořadu Co vás zajímá vyjádřili architekti ze spolku Pěstuj prostor Marek Sivák a Petr Klíma.

V pořadu jsme představili důvod vzniku a cíle spolku Pěstuj prostor. Vysvětlili jsme pojmy veřejný prostor a veřejné prostranství. A dozvíte se víc i o materiálu nazvaném "Projekt ve veřejném prostoru – Jak zajistit jeho kvalitní přípravu, realizaci i udržitelnost?"

Architekti Petr Klíma(vlevo) a Marek Sivák s moderátorem Michalem Jančaříkem

"Pokud chce například starosta menší obce předělat kvalitně náměstí, tak aby plnilo všechny důležité funkce, budeme rádi, když se na nás obrátí. Vytvořili jsme manuál k takovému postupu, který je na léta a náš odborný tým u takového procesu může asistovat. Podobný manuál jsme připravili i pro soukromé osoby, které se chtějí pustit do úprav veřejných prostor, třeba vnitrobloku domů a podobně," dodává Marek Sivák.

autoři: Michal Jančařík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...