Sušické odborné učiliště má k dispozici nové výukové centrum pro autoelektrikáře

27. květen 2024 16:45

Sušická střední odborná škola a odborné učiliště poskytuje svým studentům nově moderní centrum autoelektromobility. Budoucí autoelektrikáři tam mají k dispozici ty nejlepší technologie pro servis a diagnostiku elektrických a hybridních aut.

Výukové centrum pro autoelektrikáře v Sušici

Hybridních a elektrických aut stále přibývá a mění se tak i požadavky na vybavení autodílen i na znalosti automechaniků. Současní studenti tohoto oboru se musí kromě tradičních přístrojů naučit ovládat i inteligentní servisní a diagnostické technologie. A právě moderní výukové centrum pro své žáky teď otevírá Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Sušice. Centrum vzniklo na místě starých garáží a nabízí kompletní vybavení pro servis, diagnostiku a opravu všech typů aut od klasických přes hybridní až po elektrické.

„Jsme jedna z mála škol, které vyučují obor autoelektrikář. A na výuku opravdu potřebujeme speciální vybavení. Myslím, že nám tu pro tento obor vznikla jedna z nejmoderněji vybavených dílen v rámci školství v republice. Všechny přístroje splňují požadavky na nejvyšší kvalitu,“ uvádí ředitel školy Jaromír Kolář s tím, že ke studiu mají žáci k dispozici díky spolupráci se Škodou Auto Mladá Boleslav i výukové vozy.

Výukové centrum přišlo na téměř 18 milionů korun. Z toho zhruba 10,5 milionu korun tvoří evropská dotace.

autoři: Jitka Englová , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio