Švýcarský investor koupil karlovarské hotely Eden Hotels

Švýcarsko

Švýcarská investiční společnost Partner Marketing koupila od skupiny ruských podnikatelů firmu Eden Hotels, která v Karlových Varech vlastní tři hotely a chystá zde stavbu dvou luxusních sanatorií za více než 1,2 miliardy korun. Na tiskové konferenci to dnes řekl Jan Motlík, obchodní ředitel Eden Group, která bude na základě manažerských smluv řídit provoz hotelů.

Stavbu sanatoria Eden Plaza chce investor zahájit v lednu 2002 a dokončit v druhé polovině roku 2003. Komplex vznikne rekonstrukcí hotelu Florencie a stavbou nových kapacit ve stráni nad ním. Sanatorium bude mít 210 dvoulůžkových pokojů standardu čtyř a pěti hvězdiček. Kromě balneoprovozu zde vznikne relaxační areál o rozloze 500 metrů čtverečních. Celkové náklady na stavbu Motlík odhadl na 500 miliónů korun. Stavbu druhého lázeňského hotelu Esprit za zhruba 20 miliónů dolarů hodlá firma zahájit po získání potřebných povolení do konce příštího roku v sousedství Vřídelní kolonády. "Jde o sanatorium nadstandardní kategorie pro klienty s nejvyšší bonitou," sdělil jeho architekt Vlastimil Syrový. V komplexu tří pětipatrových objektů vznikne 404 lůžek. Vedle relaxačních a lázeňských zařízení zde bude kongresový sál pro 400 lidí. Po dokončení stavby by mohl být Esprit zařazen do významné světové hotelové sítě. Karlovy Vary by tak získaly novou klientelu z USA a Británie. Ta v lázních tvoří jen asi pět procent návštěvníků.

Eden Hotels v Karlových Varech vlastní luxusní hotely Eliška, Ester a Eboli, které nabízí ubytovací kapacitu 120 lůžek. Do jejich stavby a rekonstrukce Zámecké kolonády skupina investovala asi deset miliónů dolarů.