Tachov má nové moderní venkovní koupaliště

3. červenec 2012

Zbrusu nové koupaliště začalo sloužit veřejnosti v Tachově. Moderní venkovní bazén s atrakcemi za 56 milionů korun je součástí sportovního areálu v Pobřežní ulici. Město ho postavilo za velkého přispění evropské dotace, která pokryla 85 procent nákladů. Nové koupaliště sousedí s krytým bazénem a je vyhřívané solárními panely. Nabízí vyžití jak dospělým, tak dětem.

Venkovní koupaliště je bezbariérové, vhodné i pro vozíčkáře a bude otevřené denně od 10 do 20 hodin. Díky solárním panelům, které přihřívají vodu se koupací sezona prodlouží zřejmě až do konce září. Lidé z Tachova a okolí tak už nebudou muset chodit přes léto do krytého bazénu nebo jezdit do Bavorska.

Nový venkovní akvapark v Pobřežní ulici má za sebou měsíční bezproblémový zkušební provoz, kdy sem zadarmo chodili školáci, sportovci a senioři. Staré koupaliště využívalo průměrně 120 lidí, kapacita nového koupaliště je 350 osob. Sousední krytý bazén využívalo ročně 60 tisíc lidí, s akvaparkem by se návštěvnost měla zvýšit o 10 tisíc lidí.

Venkovní akvapark v Tachově

Bazén nepravidelného tvaru se třemi pětadvacetimetrovými dráhami má sportovní a rekreační část. K hlavním atrakcím patří tři skluzavky, protiproudy a vodní deštníky. Na jeden milion korun přišel trávník v okolí koupacích ploch.

Akvapark vyrostl v rozlehlém sportovním areálu, do kterého Tachov za poslední roky za pomoci dotací vložil 180 milionů korun. Podle ředitele tachovských sportovišť Petra Vrány mají podobný areál, který sdružuje mnoho sportů na jednom místě, kromě Tachova jen Stará Boleslav, Nymburk nebo Liberec.

autor: lum
Spustit audio