Technika se do stříbrského parku nedostane. Vyčistil ho Budulínek

28. březen 2022 12:31, aktualizováno

Stříbrský park se nachází v hlubokém údolí přímo pod hlavním náměstím. Park je oddychovým místem pro všechny, co mají rádi klid v přírodě. Před několika dny ale vichřice shodila v parku tři stromy. Ty dělníci rozřezali, ale lámali si hlavu, jak kmeny dostat nahoru z údolí k silnici. Technika se totiž do údolí po úzkých stezkách nedostane.

Zahradnice města Stříbra Petra Koukolíková se domluvila s majiteli koně Baramise z chovné stanice v obci Únehle. Tento třináctiletý kůň začal postupně tahat nahoru zkrácené kusy kmenů. Vedl jej Zdeněk Bobek a zkusila si to i Petra. "Je to skvělá spolupráce a jsem ráda, že jsem měla možnost takovou zkušenost získat. Zvažuji využívat je i v dalších letech, i když tedy doufám, že to nebude hned tak potřeba, že nám tu snad vítr dlouho nic nepokácí," usmívá se Petra Koukolíková, která se s Budulínkem, jak mu majitel říká, velmi rychle spřátelila.

Park se rozprostírá přímo pod Masarykovo náměstím, vchod najdete po levé straně domu dětí a mládeže. Upravené stezky a vysázená zeleň vás hned pohltí, je to úžasný přechod z rozpálených kostek do přírody. Park se nikdy nezamyká. Je přístupný z několik stran a svažuje se dolů k řece Mži.

autor: Martina Sihelská | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio